Language

Jak łączyć ubranka dla noworodka i niemowląt?

Jak łączyć ubranka dla noworodka? 3 propozycje na noworodkowe i niemowlęce zestawy

Jesteś młodym rodzicem i zastanawiasz się jakie ubranka kupić dla swojego dziecka? Jak łączyć ubranka dla noworodka? Nie wiesz jak dopasować ubranka dla Twojego dziecka? Nie martw się – jest to niełatwe wyzwanie, przed którym stoją wszyscy świeżo upieczeni rodzice. Chętnie podzielę się z Wami propozycjami dla Waszych dzieci, przygotowanymi na bazie moich doświadczeń.

Przede wszystkim maluszek musi czuć się komfortowo. Dla mnie jako matki, jest to bardzo ważne, aby dziecko czuło się swobodnie w ubrankach. Dlaczego? Wygodne ubranka oszczędzą nam choć w jakimś stopniu płaczu i niezadowolenia dziecka.

Dodatkowo należy pamiętać, że na wczesnym etapie życia dzieci rosną dość szybko, więc nie ma sensu kupować dużej ilości ubrań – lepiej przemyśleć swoje zakupy i kupić kilka rzeczy, ale dobrej jakości, które nie będą się niszczyć po pierwszym praniu.

Jakie więc ubranka wybrać dla noworodka? Jak dopasować elementy garderoby niemowlaka? Jak łączyć ubranka dla noworodka? W kolejnych sekcjach przedstawię Wam kilka propozycji.

Na co zwrócić uwagę łącząc ubranka dla niemowlaka i noworodka?

To czym ja się głównie kierowałam przy wyborze ubranek dla niemowląt był przede wszystkim komfort i wygoda dla mojego dziecka oraz dla mnie – czyli możliwość szybkiego zakładania i zdejmowania garderoby. Dlaczego? z bardzo prostego powodu – we wczesnym okresie dziecko jest przebierane bardzo często dlatego warto zadbać o komfort zarówno dla siebie jak i maluszka.

A jeśli już mowa o komforcie to przede wszystkim warto zwrócić na zapięcia oraz na dekolt, w przypadku gdy ubranko jest zakładane przez głowę. Idealnie, gdyby body lub koszulka miało zapięcie przy szyji, co umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie bluzki czy bluzy.

Ciekawym rozwiązaniem na lato może być rownież Romper, który jak widać na zdjęciu ma specjalne zapięcie w kroku, które umożliwia łatwą zmianę pieluszki.

Propozycja 1. Body, legginsy i czapka

Jako pierwszą propozycję polecam wygodne i komfortowe Body dla niemowlaka. Do tego nie cisnące maluszka w pasie legginsy oraz śliczną czapkę jako dodatek, na wypadek nieco chłodniejszych dni.

Propozycja 2. Bluzka, bluza i spodnie

Kolejny zestaw to spodnie, bluzka i bluza, koniecznie z odpowiednio dużym dekoltem, tak, aby przechodziła łatwo maluszkowi przez głowę.

Propozycja 3. Body, kombinezon i czapeczka

Ostatni zestaw to minimalistyczne body z kokosami, jak również wygodny kombinezon i zawsze potrzebna jasna czapeczka z dresówki.

Kombinezon dla niemowlaka